- Főoldal
- Településünk
- Önkormányzat
- - Óvoda
- - Általános Iskola
- - Reichel József Művelődési Ház
- Természeti látnivalók
- Térkép
- Egészségügy
- Közérdekű telefonszámok
- Autóbusz menetrend (külső)
- Lakásfenntartás
- Közérdekű adatok
- KT ülések, meghívók
- Talajterhelési díj
- Pilisvörösvár Járás és Városi Okmányiroda
- Egyenlő Bánásmód Hatóság
- Pilisvörösvári Tankerület elérhetőségei
- Pest Megyei Kormányhivatal
- Magáncsődvédelem
- Pest Megyei Békéltető Testület
Fő út 16.
Telefon: 06-26-336-028

Hétfő: | 8.00-18.00 |
Kedd: | 8.00-16.00 |
Szerda: | 8.00-16.30 |
Csütörtök: | 8.00-16.00 |
Péntek: | 8.00-13.30 |

Településfejlesztés
A településfejlesztés és a településrendezés célja a lakosság életminőségének és a település versenyképességének javítása érdekében a fenntartható fejlődést szolgáló településszerkezet és a jó minőségű környezet kialakítása, a közérdek érvényesítése az országos, a térségi, a települési és a jogos magánérdekek összhangjának biztosításával, a természeti, táji és építészeti értékek gyarapítása és védelme, valamint az erőforrások kíméletes és környezetbarát hasznosításának elősegítése. Az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (Étv.) elrendeli, hogy e tevékenysége során az Önkormányzatnak biztosítania kell a területek közérdeknek megfelelő felhasználását a jogos magánérdekekre tekintettel.
A településfejlesztés feladata a településen élők számára a települési élet- és környezetminőség javítása, a környezetbiztonság erősítése, a települési erőforrásokra építő, az erőforrások fenntarthatóságát biztosító, hosszú és rövid távú fejlesztési irányok, célok és az azok elérését biztosító programok és eszközök meghatározása.
Településfejlesztési eszközök:
A településfejlesztési koncepció hosszú távra rendszerbe foglalja az önkormányzat településfejlesztési szándékait, ennek keretében a területi adottságok és összefüggések figyelembevételével meghatározza a település jövőképét, javaslatot tesz a helyi környezet, társadalom, gazdaság és az infrastruktúra átfogó fejlesztésére, a műszaki, az intézményi, valamint a táji, természeti és ökológiai adottságok fenntartható hasznosítására.
Az integrált településfejlesztési stratégia a rendelkezésre álló és bevonható források ismeretében meghatározza a településfejlesztési koncepcióban meghatározott célok megvalósítását egyidejűleg szolgáló beavatkozásokat, programokat, továbbá a megvalósítás eszközeit és nyomon követését.
A településfejlesztési eszközök dokumentumát a települési önkormányzat képviselő-testülete állapítja meg.
Hatályos Településfejlesztési dokumentumok:
- Településfejlesztési koncepció: jóváhagyva: 5/1998. (II. 04), módosítva az 52/2001. (VIII. 14.) KT. határozattal
- Településfejlesztési koncepció kiegészítése 2010: 56/2010. KT. határozat
- Integrált Településfejlesztési Stratégia - Pilisborosjenőn eddig nem került jóváhagyásra
Partnerségi egyeztetés:
A településfejlesztési koncepciót, a stratégiát, a településrendezési eszközöket, a kézikönyvet és a településképi rendeletet a polgármester egyezteti a partnerségi egyeztetés szerinti érintettekkel. A településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 29. § előírásnak eleget téve Pilisborosjenő Önkormányzatának Képviselő testülete a 2/2018. (II. 17.) önkormányzati rendelettel megállapította a Partnerségi egyeztetés szabályait. A készülő dokumentumok aktuális tervezetei elektronikus formában elérhető - a Partnerségi egyeztetések - lapon.